מיזם חדש של שר המודיעין אלי כהן: שב"כ יסייע לחברות סטארט-אפ בפריפריה

יוזמה חדשה של משרד המודיעין בשיתוף פעולה עם שב"כ, תציע אפשרויות לשיתוף פעולה בין חברות הזנק (סטארט-אפ) בפריפריה לבין קהיליית המודיעין. על פי הסיכום בין שר המודיעין, אלי כהן, לבין ראש השב"כ, נדב ארגמן, יוקמו שתי חממות, בדרום ובצפון, בשיתוף מרחבי שב"כ באזורים אלה.

החממות מיועדות למיזמים בתחילת דרכם, המפתחים יכולות טכנולוגיות הרלוונטיות לעולם המודיעין. מדובר ביוזמות שלא בהכרח מכוונות לשוק הביטחוני, אך כאלה שהמוצרים שלהם עונים לצרכי שב"כ ב וקהיליית המודיעין. את התהליך ילוו בכירים בשב"כ, שישמשו מדריכים ליזמים. נוסף על כך, יינתן סיוע כספי לחברות. בסיום התהליך, שב"כ יוכל לרכוש את המוצרים ולהשתמש בהם, אך לא באופן בלעדי ומבלי להיכנס כשותף בחברה.

עלות ההשקעה בתוכנית היא כ-8 מיליון שקלים. במשרד המודיעין אומרים כי הקמת החממות בפריפריה תסייע לחברות ההזנק להתבסס באזור שייהנה מתוספת מקומות עבודה, מעבר עובדים למגורים מחוץ לגוש דן, צמצום הפקקים ותוספת ארנונה עסקית לרשויות המקומיות.שר המודיעין אלי כהן הוסיף כי "בתקופתנו, ארגוני המודיעין נדרשים ליכולות טכנולוגיות גבוהות ביותר כדי להתמודד עם האתגרים העומדים בפניהם. היזמים, שב"כ וערי הפריפריה רק ירוויחו משיתוף הפעולה המבורך הזה".

פורסם: ישראל היום