שר המודיעין בחברון: ריבונות – חוליה בשרשרת העם היהודי השר אלי כהן ביקר בחברון ודיבר על חשיבות הריבונות תוך יצירת רצף טריטוריאלי יהודי.

כחלק מההיערכות להחלת הריבונות, קיים שר המודיעין, אלי כהן, סיור בחברון יחד עם הלל הורוביץ ראש המועצה ונועם ארנון דובר היישוב היהודי.

השר סייר בשכונות היהודיות בעיר, בגן הארכיאולוגי בתל חברון, בשכונת תל רומידה, במוזיאון חברון בבית הדסה, בישיבת שבי חברון – שם נפגש השר עם ראש הישיבה הרב חננאל אתרוג ומאות תלמידיו.

בסוף הביקור אמר השר כהן, "זכיתי היום לבקר בעיר האבות, המקום בו התחילו שורשי העם היהודי. הגעתי כדי להבהיר מעל לכל ספק כי במסגרת תכנית טראמפ נחיל את הריבונות גם בנחלת אבותינו, עיר האבות חברון, וניצור רצף טריטואלי של התיישבות יהודית בעיר. אנו עומדים בפני שעה גורלית והיסטורית. החלת הריבונות בחברון היא חוליה נוספת בשרשרת של העם היהודי."

בפגישות עם השר הבהירו ראשי היישוב היהודי בחברון, כי אין ריבונות בחברון ובהתיישבות בכלל בלי ציר החיים לירושלים, וכביש 60 המחבר את חברון לירושלים חייב להיות חלק מהריבונות. לדבריהם מירושלים הכביש חייב להמשיך צפונה לבית אל, גוש שלה וישובי גב ההר בלב השומרון.

הם דרשו מהשר לפעול בממשלה לשלול אפשרות להסכמה להקמת מדינה פלסטינית בליבה של ארץ ישראל, והודו לו על מחוייבותו לחברון ולמפעל ההתיישבות בכלל.

פורסם באתר ערוץ 7